Результати роботи над туристичним проєктом “Кишенькове місто: Чортків”, який покликаний подбати про збереження архітектурної спадщини у сучасний спосіб, презентують на Тернопільщині наприкінці червня, пише Україна Молода

Проєктом передбачено створення унікальних поштівок і 3D-моделей 8 місцевих пам’яток архітектури.

Як інформує «Україна молода», про це повідомляється на офіційній сторінці проєкту в Facebook.

“Вже цього літа у списках туристичних цікавинок України злетить вгору Чортків. Чому? Тут і до ворожки ходити не треба – повірте нам, ми бачимо майбутнє. Поспішаємо поділитись ним з вами! Зовсім скоро світ побачить новий проєкт – “Кишенькове місто: Чортків”. Це проєкт, який допоможе місту подбати про збереження архітектурної спадщини у сучасний спосіб та наочно покаже можливості, які сьогодні дає оцифрування пам’яток”, – йдеться в повідомленні.

Автори проєкту відібрали 8 пам’яток, які уособлюють багатокультурність Чорткова та оцифрували їх. У такий спосіб, запевняють, зробили “довготермінову інвестицію у добробут архітектурної спадщини”.

Історико-архітектурними героями проєкту, які отримують свої 3D-копії, стали годинникова вежа і торгові ряди, Чортківська фортеця, церква Вознесіння Господнього, церква Успіння Пресвятої Богородиці, костел святого Станіслава, нова синагога Чорткова, Чортківська ратуша, монастир сестер ордену милосердя.

 

 

Ці пам’ятки буде зображено на поштівках: за допомогою додатку на смартфоні буде змога подивитися на них у 3D та послухати їхню історію. Листівки можна буде отримати на презентації проекту, яка відбудеться 25 червня о 18:00 у приміщенні Чортківської міської ради.

Днями на сторінці ініціативи стартувала серія інформаційних постів про пам’ятки Чорткова. Першими героями стали торгові ряди та годинникова вежа, яка, запевняють автори проєкту, одним своїм виглядом переносить у Північну Європу.

Цю будівлю часто плутають із ратушею, її годинник коштує, як сучасні годинники Rolex, і має з ними дещо спільне — він швейцарський. Уже зараз можна переглянути створену 3D-модель годинникової вежі за посиланням.

 

Крім того, для потенційних туристів уже відкрито передзамовлення на поштівки. Вони безкоштовні, загалом буде створено 600 комплектів. Щоб отримати свій кишеньковий Чортків, потрібно заповнити відповідну форму за посиланням.

За інформацією міськради, оцифровані об’єкти можна використовувати різними способами. Або створити 3D-модель та застосувати її для реставраційних і будівельних робіт, або ж  на основі готових даних розробляти туристичні путівники з елементами доповненої і віртуальної реальності (AR/VR-технології), послуговуватися ними під час створення онлайн-гідів, 3D-мап, сувенірної продукції.

Поділитися
Статті від партнерів сайту

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я